Gemeenteraadsverkiezing 2014 groot succes voor GBA.

Na winst in 2006 en 2010 is er nu bij de verkiezingen weer gewonnen. Hadden we in 2010 net genoeg stemmen voor 3 zetels, nu op 19 maart hebben we ruim 3 zetels behaald. We hebben 301 stemmen meer binnengehaald dan 4 jaar geleden. En dat is na de CU de grootste stemmenwinst.  Voor het eerst in de geschiedenis zijn we nu de vierde partij van Achtkarspelen. We laten de PvdA achter ons, een gevestigde partij in onze gemeente.  En dat geeft aan dat de burger GBA ziet als een partij die mede richting geeft aan het besturen van onze gemeente. Hier zijn we trots op.

De winst mogen we deels toeschrijven aan de manier van politiek voeren. We hebben de afgelopen 4 jaar “positief” oppositie gevoerd. Geen partij die overal tegenaan schopt. Maar altijd kijken wat het beste is voor de burger van Achtkarspelen. En zo hoort het ook te zijn. Het andere deel van de winst mogen toeschrijven aan onze campagne. We hebben met de weinig financiële middelen toch groot uitgepakt. We hebben met de kandidaten uit onze 12 dorpen goed reclame gemaakt. En die hebben ook gescoord. We zien dat alle kandidaten stemmen hebben gekregen. En iedere stem telt, daar zijn we heel blij mee. Als uitzondering mogen we Sierd Vegelin noemen. Hij is met 245 voorkeurstemmen rechtstreeks gekozen als raadslid voor GBA. Gefeliciteerd.

Daarom mogen we zeggen: De verkiezingen van 2014 zijn geslaagd voor GBA!